Wesołych Świąt

AKTUALNOŚCI

Certyfikat prawie na mikołajki

W dniu 28. listopada br. u naszego Klienta, w "Regionalnej Izbie Gospodarczej - Łódź" odbył się audit nadzoru systemu zarządzania jakością, zakończony wynikiem pozytywnym, czyli wnioskowaniem o przedłużenie certyfikatu. W ramach doskonalenia i rozwoju SZJ, w tym roku w Izbie wdrożony został także m.in. system "e-qsm4 - Elektroniczna Księga Jakości" wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów. Gratulując wyniku auditu, życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu i doskonaleniu systemu. Jednostką auditującą było Polskie Centrum Badań i Certyfikacji SA.

Zadania - nowy moduł rozszerzeń

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy testy kolejnego z serii pluginów, wspomagających obieg dokumentów. Tym razem jest to moduł, umożliwiający nadzór nad poszczególnymi zadaniami, wynikającym z obiegu formularzy pod kątem terminowości ich realizacji. Każdy z użytkowników posiada pełen obraz zadań i czasu jaki mu pozostał na ich realizację oraz czasu jaki upłynął od wymaganego terminu. Moduł ten w tym tygodniu zostanie przekazany do użytkowania w ramach najnowszego wdrożenia pełnej wersji systemu e-qsm4.

Recertyfikacja w ALMA SA

W dniach 25-26. czerwca br. u naszego stałego Klienta - spółce ALMA SA, dla której świadczymy usługi wsparcia merytorycznego odbył się audit wznawiający, potwierdzający nieprzerwane funkcjonowanie systemu zarządzania jakością zgodnie z wymaganiami normy ISO9001:2000. Jednostką, prowadzącą audity był TÜV Rheinland Sp. z o.o. Gratulując, życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu systemu zarządzania.

Aktualizacja funkcji zarządzania pluginami dla Windows Vista

Weszła w życie wersja programu, która w pełni pozwala na zarządzanie pluginami pod Windows Vista, z zachowaniem funkcji autoupdatu. Sam system został już dawno przetestowany i sprawdził się w działaniu pod nowym systemem operacyjnym ale co ważne, utrzymana została ciągłość działania pod dotychczasowymi wersjami Windowsa. Z uwagi na póki co, jeszcze jednostkowe użytkowanie Windows Vista, kolejne elementy systemu, będą sukcesywnie testowane i zależnie od potrzeb dopasowywane do nowych warunków funkcjonowania.

System e-qsm - 5 lat na rynku

Na przełomie miesięcy - kwietnia i maja minęło 5 lat od momentu, gdy po raz pierwszy system "e-qsm - Elektroniczna Księga Jakości" został pokazany na forum publicznym. Prezentowany wówczas prototyp platformy, stanowiący podwaliny pod obecnie oferowany system, został poddany pierwszej ocenie. Dzięki pozytywnej opinii Konsultantów i Auditorów w sierpniu 2003 pojawiła się pierwsza gotowa do pracy jednostanowiskowa wersja systemu, a we wrześniu 2003 rozpoczęło się pierwsze wdrożenie wersji sieciowej.