Wesołych Świąt

AKTUALNOŚCI

DFC - funkcjonalność wspomagająca zarządzanie bezpieczeństwem informacji

Zagadnienie związane z nadzorem nad informacją wrażliwą, stanowią jeden z ważniejszych elementów polityki bezpieczeństwa. Dlatego też funkcjonalność obiegu dokumentów została rozszerzona o możliwość definiowania poziomu wrażliwości dla danych wykorzystywanych w ramach określonych procesów, funkcjonujących z elektronicznym obiegiem formularzy. Najnowsze elementy projektowania obiegów, pozwalają na definiowanie poziomów ochrony informacji, dzięki czemu w znacznym stopniu zautomatyzowany został sposób nadzoru nad informacją klasyfikowaną - od procesów otwartych, z informacją ogólnie dostępną; po procesy zamknięte, z informacją udostępnianą jedynie ściśle określonym osobom, sprawującym nadzór nad związanymi z procesem danymi.  Dzięki temu możemy obecnie za pomocą jednego narzędzia, jakim jest moduł DFC jednocześnie definiować przebieg procesu, zakres danych wejściowych oraz wyjściowych tak dla procesu, jak i dla poszczególnych etapów, osoby odpowiedzialne i jednocześnie możemy definiować dla procesu poziom jego wrażliwości.  Projektując obieg możemy więc przede wszystkim skupić się na projektowaniu reguł zarządzania, przy jednoczesnym spełnieniu określonych normami wymagań, bez wykonywania wielu żmudnych czynności, jakie towarzyszą tradycyjnemu podejściu do zagadnień zarządzań, zarówno z punktu widzenia jakości, jak i bezpieczeństwa informacji.

Nowe miejsca na mapie Klientów

W związku z przekazaniem do użytkowania, kolejnych serwerów, na naszej mapce pojawiły się kolejne trzy loga systemu. System e-qsm4 został uruchomiony w jednym z Urzędów Wojewódzkich oraz w dwóch Przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjno-usługowym.

Pełna funkcjonalność pod Vista

W ubiegłym tygodniu ostatecznie zakończyliśmy prace nad dostosowaniem aplikacji do szczególnych wymagań systemu Windows Vista. Możliwe jest pełne uruchomienie funkcji automatycznej aktualizacji (funkcja dotychczas działająca jedynie dla elementów rozszerzeń). Przebudowany został także serwer plików tak, aby możliwe było uruchomienie go na komputerach wyposażonych w najnowszy produkt firmy z Redmond. Nowe wersje aktualnie przechodzą fazę testów i niedługo zostaną, oczywiście nieodpłatnie udostępnione Klientom objętym serwisem technicznym - gwarancyjnym lub pogwarancyjnym.

e-qsm4 - nowe moduły - Magazyn

W tym tygodniu rusza najnowszy moduł, stanowiący rozszerzenie funkcjonalności systemu "e-qsm4 - DFC". Najnowszy plugin, to moduł zarządzania magazynem, łączący w sobie funkcje dotychczasowego modułu "Wyposażenie" oraz standardowego magazynu. Moduł ten stanowi rozszerzenie funkcjonalności podstawowej, zatem może być zamawiany, zależnie od potrzeb Klienta.

Kolejny audit zakończony powodzeniem

W dniu wczorajszym nasz Klient - "Konsorcjum GEO-SAT" pomyślnie przeszedł audit nadzoru, uzyskując tym samym przedłużenie ważności certyfikatu na kolejny rok. Dzięki oparciu części dokumentacyjnej na "e-qsm4 - Elektroniczna Księga Jakości" cały proces auditu przebiegł bardzo sprawnie. Członkom Konsorcjum gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w procesie doskonalenia systemu.