AKTUALNOŚCI

cashemarket.com - nowy produkt i pierwsi Użytkownicy serwisu

Serwis cashemarket.com jest narzędziem przeznaczonym dla Kantorów i Banków. Umożliwia prezentację oferty poprzez udostępnienia w ramach serwisu informacji z zakresu notwań walut, bankomatów lub zwyczajnie poprzez jedynie umieszczenie informacji o placówkach. cashemarket.com stanowi połączenie dwóch baz informacyjnych - ekantory oraz ebankomaty.   Aktualnie serwis wchodzi w ostatnią fazę testów i walidacji, której wynikiem będą, pojawiające się sukcesywnie modyfikacje i/lub uzupełnienia związane z jego funkcjonalnością.   Do bazy wprowadzone zostały już w znacznej mierze dane o bankomatach czołowych banków, funkcjonujących na polskim rynku - m.in. banków ze spółdzielczych grup bankowych, PKO, WBK, Banku Pocztowego, Citi Banku Handlowego, ING, Nordei, Kredyt Banku, a także sieci bankomatów Euronet. W przygotowaniu jest baza kantorów.   Dla nas jednak najważniejszym faktem jest jednak to, że w serwisie pojawili się pierwsi czynni Użytkownicy.   Dlatego tym bardziej zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych, zarówno w zakresie informacji o sieciach bankomatowych, jak i punktach wymiany walut.

Nowa wersja DARMOWYCH narzędzi do diagnostyki sieci: Axence NetTools 5.0 - już dostępna!

W związku z dynamicznie rosnącą liczbą użytkowników darmowej aplikacji, Axence NetTools oraz licznymi propozycjami odnośnie jej dalszego rozwoju, firma Axence udostępniła nową wersję - 5.0 Nowe funkcje w Axence NetTools 5.0: NetWatch - już nie tylko PING! monitoring serwisów TCP/IP – monitorowanie czasu odpowiedzi i procentu utraconych pakietów serwisów: HTTP, POP3, SMTP, FTP i 50 innych monitoring dowolnego portu TCP identyfikacja hostów po adresie DNS; automatyczne sprawdzanie adresów co 10min eksport/import hostów obsługa protokołów TLS/SSL w e-mailach alertowych. Przeglądarka SNMP: kompilator plików MIB – możliwość dodania nowego obiektu bazy MIB w celu obsługi dowolnych nowych urządzeń SNMP. Traceroute: mapa geograficzna hostów - informacja graficzna o kolejnych hostach na trasie pakietów. Geolokacja – informacja o lokalizacji geograficznej (w postaci kraju) zdalnego adresu IP (w narzędziach: NetStat, NetWatch, Ping, Trace). Opcja ta może ułatwić wykrycie podejrzanych połączeń, np. do Rosjii lub Chin - tworzonych przez złośliwe programy. Informacja geograficzna jest też dostępna dla podanego adresu w każdym narzędziu. Wake on LAN jako parametr wywołania NetTools - możliwość zdalnego uruchamiania oraz wybudzania komputerów przez kartę sieciową. >> Pobierz za darmo wersję 5.0

E-QSM Informatyczne Systemy Zarządzania partnerem firmy Axcence

W ubiegłym tygodniu sfinalizowaliśmy proces zawarcia umowy o współpracę z firmą Axcence będącą dostawcą oprogramowania do nadzorowania sieci nVision. Dzięki czemu jedno z najlepszych narzędzi wspomagających działania z zakresu Polityki Bezpieczeństwa Informacji wchodzi na stałe do naszej oferty produktowej.

Wiarygodny Partner Handlowy

Od samego początku istnienia Firma „E-QSM Informatyczne Systemy Zarządzania” i reprezentujący ją Zespół E-QSM dokłada wszelkich starań aby być postrzeganym jako rzetelny Partner zarówno w relacjach z Partnerami Handlowymi jak i z Klientami.   Dlatego tym bardziej jest nam niezmiernie miło mogąc poinformować, iż na podstawie danych zgromadzonych w bazach oraz na podstawie oceny wybranych Klientów, otrzymaliśmy od Elektronicznej Giełdy Wierzytelności certyfikat Wiarygodny Partner Handlowy.

10 lat minęło, czas na krótkie podsumowanie

W ubiegłym tygodniu minęło 10 lat od momentu rozpoczęcia działalności firmy "E-QSM Informatyczne Systemy Zarządzania". Przez całą dekadę, zajmując się wdrażaniem systemów zarządzania oraz prowadząc różnego rodzaju projekty informatyczne, mieliśmy okazję jako jedni z pierwszy wdrażać i certyfikować systemy zarządzania jakością wg ISO9001:2000. Warsztat informatyczny kształtowały m.in. projekty systemów informacji oraz prace przy platformach giełdowych, a wynikiem połączenia obu obszarów jest aktualnie oferowany przez nas system "e-qsm4 - DFC", będący zarówno wsparciem dla prac wdrożeniowych, jak również samodzielnym produktem oferowanym Klientom jako rozwiązanie autonomiczne, a który w tym roku skończy 7 lat. Nasze działania zostały pozytywnie ocenione przez takie jednostki certyfikujące jak TUV Rheinland, ISOQAR, Moody International, Dekra oraz PCBC, a także przez Komisję Nadzoru Finansowego - w ramach ogólnej oceny działania banku, oczywiście w zakresie wdrażanej przez nas Polityki Bezpieczeństwa Informacji. Dotarliśmy do większości województw, a liczba samych wdrożeń związanych z systemem e-qsm4 przekroczyła 60 instalacji i wykazuje cały czas tendencję wzrostową.